Blog - pracownia jubilerska Tadeusz Dobkowski


Naszyjniki z bursztynu – stylizacje

Amber, choć używany w jubilerstwie od stuleci, wciąż zachwyca swoją różnorodnością i uniwersalnością. Jest dostępny w wielu kolorach, od jasnożółtego po głęboki brąz, a także w różnych kształtach i rozmiarach. Te cechy kamieni dają projektantom dużą dowolność w tworzeniu biżuterii, a użytkownikom – w wymyślaniu stylizacji na każdą okazję. Ale jak najlepiej wykorzystać naszyjnik z bursztynu – z czym go połączyć, jak wyeksponować i czego unikać. W tym artykule zaproponujemy kilka ciekawych zestawów!

czytaj całość »

Srebrna biżuteria z bursztynem

Trendy przychodzą i odchodzą, ale są takie rzeczy, które niezmiennie zachwycają kolejne pokolenia. Jedną z takich rzeczy jest srebrna biżuteria z bursztynem – piękne koniakowe, miodowe i białe kamienie w wyjątkowych oprawach. Chyba każdy spotkał się z biżuterią srebrną z bursztynem. Ale nie każdy zastanawiał się nad tym, w czym tkwi jej sekret. My zastanawialiśmy się wiele lat, ale wciąż nie znamy wszystkich odpowiedzi. Chętnie jednak opowiemy Ci coś więcej o tych skarbach!

czytaj całość »

Kolory i właściwości bursztynu

Jantar kradnie serca nie tylko swoją wielowiekową historią i wyjątkowymi okolicznościami powstania. Nęci przede wszystkim swoim niezwykłym wyglądem. Może mieć barwę jasną, ciemną, brązową, żółtą. Może być przejrzysty lub nietransparentny. Można wymieniać niemal w nieskończoność. Wiele osób zachwyca się tą niezwykłą różnorodnością i cieszy oczy wyrobami z różnych rodzajów jantaru. Jednak ci, których miłość do tego “kamienia” zaczęła się niedawno, mogą nie zdawać sobie sprawy z tego wielkiego bogactwa. Przygotowaliśmy więc krótki materiał, w którym opisaliśmy kolory i właściwości bursztynu!

czytaj całość »

Do czego nosić kolczyki i wisiorki z bursztynu i czy ciągle są modne

Jantar, czyli skamieniała żywica drzew iglastych, już od starożytności była wykorzystywana do wyrabiania biżuterii. Zachwycający kolor, tysiące lat historii i zamknięte w środku fragmenty roślin rozbudzały wyobraźnię jubilerów i kradły serca całych pokoleń kobiet. Zapewne Twoja babcia miała sznur z jasnożółtych korali, które nosiła na szyi lub owijała wokół nadgarstka, prawda? Ale od jakiegoś czasu coraz mniej Pań sięga po biżuterię z jantarem. Czy w takim razie kolczyki i wisiorki z bursztynu nie są już modne? Czy można ciągle je nosić? A jeśli tak to do czego pasują? Nie martw się! Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z precjozami z jantaru, czytaj dalej. Podpowiemy Ci, co i jak!

czytaj całość »

Biżuteria z bursztynem - do czego pasuje, z czym nosić?

Niewątpliwie jest to jeden z elementów polskiej kultury, który bezsprzecznie kojarzony jest z Bałtykiem oraz rodzimym przemysłem jubilerskim. Bursztyn, bo o nim mowa, to powszechnie występujący kamień szlachetny wykorzystywany od wielu wieków do tworzenia różnego rodzaju ozdób - naszyjników, pierścionków, wisiorków, kolczyków czy też bransoletek. Mimo wieloletniej obecności wyroby tworzone z “bałtyckiego złota”, jantaru lub amberu (z takimi nazwami można spotkać się często w kontekście bursztynu), nie wyszły z mody, a wręcz przeciwnie - stały się niezwykle popularnym dodatkiem stosowanym przy praktycznie każdym rodzaju stylizacji. Do czego więc pasuje biżuteria z bursztynem i z czym należy ją nosić?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl